Emirates Airline je největší leteckou společností na Středním východě, v některých parametrech se řadí i do první desítky nejvýznamnějších aerolinek na světě. Létá do 105 destinací ve více jak 60 zemích 6 kontinentů. Základnou je pro Emirates Airline mezinárodní letiště v Dubaji, kde má vyčleněný zvláštní terminál 3. Společnost byla první, která svým pasažérům v roce 1992 nabídla možnost sledování obrazovky na zadní části sedačky, za kterou cestující sedí. Později jako první zavedla v letadlech systém osobní zábavy s možnostmi sledování některého ze 130 filmů, desítek kanálů (televizních, audiokanálů i videokanálů) či hraní některé videohry - lze vybírat celkem z padesáti. Emirates Airline navíc nabízejí přepych první třídy s odděleným osobním prostorem, minibarem, LCD obrazovkou i sedadlem upravitelným do lůžkové polohy. Odbavit se na letišti v Dubaji lze i na samoobslužných stáncích, pomocí SMS či internetu. Pro pravidelné zákazníky připravila aerolinka program Skywards se třemi řadami - modrou, stříbrnou a zlatou.
Firma Emirates Airline dává mimo jiné víc prostředků na marketing než její konkurenti. A šíře podporovaných projektů je přitom obdivuhodná - od symfonických orchestrů (Melbourne, Západoaustralský) a festivalů v Dubaji přes významné fotbalové kluby (britský Arsenal - se stadionem Emirates Stadium - a v minulosti i Chelsea, AC Milán nebo Paris Saint-Germain) po sponzorování dalších sportů, jako jsou rugby, kriket, koňské dostihy nebo tenis.
Z četných ocenění, která společnost Emirates Airline získala, lze uvést několikerá ocenění Skytrax z posledních let za možnosti zábavy, které jsou pasažérům k dispozici na palubě letadel společnosti. Kromě dalších cen za různé aspekty cestování v jednotlivých třídách se však aerolinka může pyšnit i oceněním svých služeb nákladního dopravce.
Společnost Emirates Airline byla založena v roce 1985 v souvislosti s omezováním letecké dopravy jiných společností do Dubaje. V počátcích významně pomáhala dubajská vláda a královská rodina z Dubaje. Vláda Dubaje je dodnes jediným vlastníkem Emirates Group, jíž je aerolinka dceřinou společností, kromě počátečních investic však vláda do provozu letecké společnosti již kapitálově ani svým rozhodováním nezasahuje. V prvních letech své existence létala aerolinka především po Asii, charakteristické je pro ni to, že brzy vykazovala zisk (už během prvního roku své existence), který navíc skokově narůstal, a také neustále expandovala s dalšími a dalšími novými letadly do nových destinací.
Aerolinka zaměstnává kolem 30 000 lidí. Počet přepravených pasažérů za rok 2009 překročil 27 milionů. Počet letadel, jež Emirates Airline využívá, je nyní přes 140, a rozhodně to není číslo konečné - kolem roku 2020 jich má mít už dokonce kolem 400. Nejčastější typ letadla je Boeing 777-300ER, dále Airbus A330-200 a Airbus A380-800. Velkoplošným letadlům dává aerolinka přednost kvůli omezeným možnostem přistávání a vzlétání na přeplněných letištích typu londýnského Heathrow. Průměrné stáří letadel je nyní 5,9 let - Emirates Airline má tedy jednu z nejmladších flotil mezi velkými aerolinkami. Přední místo na světě společnost zaujímá i v počtu sedadel na mezinárodních trasách. Údržbu letadel zajišťuje jednak dceřiná společnost Emirates Airline, v Německu se o ně např. starají rovněž technici společnosti Lufthansa. Kód IATA společnosti je EK.
Pasažérům jsou v letadle k dispozici zdarma nápoje a jídla o několika chodech.
Společnost Emirates Airline má základnu na letišti v Dubaji
Emirates Group Headquarters
Airport Road
Karhud, Dubaj
Spojené arabské emiráty
Berlín-Schönefeld -
Berlín-Tegel -
Drážďany -
Düsseldorf Terminál C, tel.: 01805364728
Erfurt -
Frankfurt Terminál 2, sekce E, úroveň 0, přepážky 994 - 999
Katowice -
Kolín nad Rýnem -
Linec -
Lipsko -
Mnichov Terminál 1, odlety C (úroveň 04), tel.: +49 1805425652
Norimberk -
Salcburk -
Stuttgart -
Vídeň Terminál 1, přepážky 92 - 99, tel.: +43 26822056262
Odkaz na informace u aerolinie
Na všech letech nabízí Economy Class, Business Class a First Class.